Utställning

 

Namn

Kvalitet

BIR/BIM

Tollarspecialen

Agrosofens Baletta

Ck

 

 

Agrosofens Banjo

Ck

 

5:a junkl 04, 3:a ukl 05

Agrosofens Bingo-Lotta

1:a junkl

 

 

Agrosofens Bolero

Cert

 

 

Agrosofens Bongo

1:a ukl

 

6:a junkl 04

Agrosofens Bus eller Godis

VG junkl

 

 

Agrosofens Calypso

SE UCH

1 x BIR, 2 x BIM

4:a Jaktklassen 08

Agrosofens Charango

Cert

1 x BIR

8:a ökl 06

Agrosofens Cirkusprinsessa

Cert

 

 

Agrosofens Eriks Bakficka

1:a ökl

 

4:a ukl 04

Agrosofens Fandango

Cert

2 x BIR

 

Agrosofens Fattige Riddare

1:a ukl

 

 

Agrosofens Fem-Etta

Excellent junkl

 

 

Agrosofens Fia med Knuff

Excellent ökl

 

 

Agrosofens Fiina i Kråksången

Cert

1 x BIR

BIM valpklass I 08

Agrosofens Fiinemang

R-Cert

 

5:e bästa tikvalp I 08

Agrosofens Fiiness

FI UCH

1 x BIR, 1 x BIM

 

Agrosofens Fiinfina

SE U(u)CH

2 x BIR

4:e bästa tikvalp I 08, BIM Unghund 09, 4:e bästa tik 09, 3:e bästa ökl tik 10

Agrosofens Fiinish

SE U(u)CH

3 x BIR

 

Agrosofens Fiinlir

SE U(u)CH

1 x BIR, 1 x BIM

2:a bästa hanvalp I 08, 2:a bästa ukl hane 09

Agrosofens Fiinputs

1:a ukl

 

 

Agrosofens Fiinslip

SE UCH

1 x BIR, 1 x BIM

3:e bästa ukl hane 09

Agrosofens Fjälltopp

 

 

4:a i diskklassen 08

Agrosofens Flygande Jakob

Cert

BIS-3 veteran

 

Agrosofens Flitiga Lisa

VG junkl

 

 

Agrosofens Fredel

Cert

1 x BIM

 

Agrosofens Frikadell

1:a ukl

 

 

Agrosofens Gillöga

Cert

 

 

Agrosofens Humorissa

Excellent

 

 

Agrosofens Kastanjetta

SE U(u)CH

2 x BIR, 2 x BIM, BIS-3 jakt

BIM-jun + 3:a bästa tik 04, 7:a ukl 05, BIS Champion 09, 2:a bästa tik 09

Agrosofens Lasse I Parken

2:a ukl

 

 

Agrosofens Lill-Jan

 

 

BIM-valp 03

Agrosofens Lindanserska

Excellent ukl

 

 

Agrosofens Lisa för Själen

Excellent junkl

 

 

Agrosofens Lustigkurra

Excellent juniorklass

 

 

Agrosofens Marsipan Konfekt

2:a ukl

 

 

Agrosofens Menuetta

SE UCH

1 x BIR, 1 x BIM

BIM jaktmeriterad 09

Agrosofens Mona-Lisa

Excellent junkl

 

 

Agrosofens Musetta

SE U(u)CH

3 x BIR

 

Agrosofens Mälar Drottning

1:a ukl

 

 

Agrosofens Nonstopp

 

 

5:a diskklassen 08

Agrosofens Piruetta

SE U(u)CH

1 x BIR, 1 x BIM

R-Championtik 09

Agrosofens Pudding

SE U(u)CH

4 x BIR, 1 x BIM

BIM Champion & 3:dje bästa tik 07, 4:e bästa champion 08, 2:a championtik 09, 3:e bästa tik 09

Agrosofens Rouletta

Excellent ökl

 

 

Agrosofens Röder

Cert

1 x BIR

 

Agrosofens Röde Rina Lersol

Cert

1 x BIR, 1 x BIM

BIM valpklass I 95

Agrosofens Rödlöga

SE U(u)CH

1 x BIR, 3 x BIM

2:a bästa tik 97, BIM senior 02

Agrosofens Rödtopp

1:a hp junkl

 

 

Agrosofens Saffranstryffel

2:a ukl

 

 

Agrosofens Sailing Monsieur

SE U(u)CH

 

 

Agrosofens Sista Styvern

Cert

1 x BIM, NordVV-11

BIS unghund 04, 10:a ökl 06

Agrosofens Sockerbit

Excellet ck junkl

 

BIM junior 12

Agrosofens Sockersöta

Excellent junkl

 

4:e bästa juniotik 12

Agrosofens Sockertopp

R-Cert

 

 

Agrosofens Sockertoppa

SE UCH

2 x BIM

BIS junior 08, 3:e bästa jaktmeriterade tik 10

Agrosofens Sockerärta

Cert

SE JV-12

2:a bästa juniortik 12, BIS Unghund 2013

Agrosofens Spelevink

Excellent ck juniorklass

 

 

Agrosofens Spjuver

Excellent ukl

 

 

Agrosofens Stora Skuggan

1:a ökl

 

 

Agrosofens Storsjö Odjuret

2:a ökl

 

 

Agrosofens Tico Tico

SE UCH

2 x BIR

 

Agrosofens Tipptoppa

1:a hp ukl

 

 

Agrosofens Vilda Vättern Röding

Ck

 

 

Agrosofens Vågtopp

Ck

 

 

Agrosofens Väner Valkyria

2:a ökl

 

 

Välkommen till